Můj čajíček

3. června 2012 v 18:45 | Kotě v síti |  Moje postřehy, úvahy atd
Zrovna, když jsem otevřela blog.cz a zahlídla zadání Tématu týdne, tak jsem poslouchala album Making Mirrors od Gotye (mimochodem je skvělé, poslechněte si ho!) a vedle sebe měla svůj oblíbený velký hrnek čaje. Tak mě napadlo, že se pro jednou taky vyjádřím k Tématu týdne.


Možná bych měla začít s tím, jaké příchutě mám nejraději, ale ne, začnu jinak. Každé všední ráno vstanu v 6 hodin, umyju si vlasy, zuby a jdu k snídani. Většinou ji mám už od mamky nachystanou. Je to vždycky nějaký jogurt nebo kus buchty a bílý šálek horkého malinového čaje s medem a citrónem. Příchutě jogurtů a buchty se vždycky mění, ale čaj je pořád stejný. Každý den stejně sladký, stejně teplý. Kdyby tam nebyl, není něco v nepořádku. I když mamka odchází do práce dříve, tak mám v termohrnku uvařený čaj. Znáte to, když jíte nějaké jídlo, nebo pijete nějaký nápoj (nemluvím o kávě, kde se můžete stát závislí na kofeinu) delší dobu, tak vás omrzí a přestane vám chutnat. Ale já už 11 let piju ten stejné a neomrzel mě. Vím, že pro mojí mamku je to jen obyčejná část obyčejné snídaně, ale pro mě je to symbol dětství, dospívání a vím, že až se ve svém bytě poprvé probudím a půjdu si ráno uvařit čaj sama, vzpomenu si na ni. A až já budu každé ráno vařit čaj mým dětem, také si na ni vzpomenu. Musím se ještě od ní stihnout naučit vařit ten skvělý čaj! J
No a teď teda k té věcné myšlence. Čaje můžu pít jakékoliv. Ovocný, černý, zelený.. Jen černý bez citronu bych nemohla, jinak všechny ostatní můžu pít neochucené. Do čajoven chodím ráda, mám jednu svoji oblíbenou tady v Ostravě, kde se chodím s přítelem v zimě zahřát. Obsluhoval tam kamarád, který mi doporučil čaj asi za 100, který je na tři nálevy a je silnější než kafe. A jelikož mi ve spánku nic jiného než černé kafe nezabrání, tak jsem ho vyzkoušela s tím, že vím, že stejně usnu. No a měl pravdu! Usnula jsem, ale vzbudila jsem se asi za hodinu, potily se mi ruce, bušilo mi rychle srdce (takhle moje tělo reaguje na kofein) a 4 hodiny jsem se převalovala. Řeknu vám, nestát ten čaj 100 korun, tak si ho dávám každé ráno :D
Ještě mám jedno oblíbené místečko, ti, kteří jsou z Ostravy ho možná znají. Jmenuje se to Kavárna Daniel a dělají tam nejlepší fondue, kávu, čaj, koktejly, co jsem kdy pila! Interiér je laděný do 30. let, stejně jako hudba tam. No jedna báseň!
Tak, mezitím mi ten čaj tady chladne, takže já jdu do něj J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 asiandiary asiandiary | Web | 3. června 2012 v 18:58 | Reagovat

konečne aspoň jeden schopný článok :)

2 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 3. června 2012 v 19:03 | Reagovat

Čaj mám taky moc ráda, jen bohužel přes léto na něj nikdy nemám chuť když je horko.. Já mám nejraději zelený nebo černý, protože si je vždy ochucuji sirupem :))

3 JAMES JAMES | 3. června 2012 v 19:10 | Reagovat

"(nemluvím o kávě, kde se můžete stát závislí na kofeinu)"

Víš co je v čaji?Tein!To je úplně to samé!:DDDDDDAle jinak fain článek,to se musí nechat:)

4 kirma-lee kirma-lee | Web | 3. června 2012 v 19:41 | Reagovat

V našem životě jsou určité věci, kńa které si vzpomeneme i po těch letech, v tvém případě je to právě malinový čaj :) Vsadím se, že je to skvělá vzpomínka právě na toto no a co se týče čajoven, ty mám taky hrozně ráda.
Skvěle napsaný článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama